Antalya ve İlçeleri Tatil Yerleri

0
21

Yaz mevsiminin gelmesi ve tatil sezonunun açılması ile birlikte, insanlarda tatile çıkma telaşı gittikçe yayılıyor. Kimi insanlar, tatile gidecekleri yerleri kış ayından belirleyip önceden rezervasyon yaptırsa da, kimi insanlar da son ana kadar tatile gidecekleri yere bir türlü karar veremiyorlar. İşte size, tatil planınız için yardımcı olacak bazı tatil yörelerinin bilgisini vereceğiz;

Antalya ve İlçelerini Tanıyın

Antalya’nın merkezinde, en nadir olan plajlardan ve denize girilebilen yerlerdendir. İlçelerini sayacak olursak,

-Olympus; en gözde tatil yerlerinin başında geliyor. Caretta carettaların, yumurtalarını sahile bıraktığı yer olarak da bilinmektedir. Ayrıca, otellerde konaklamayı istemeyenler için, ağaç evler ve pansiyonlarda konaklama imkânı da bulunmaktadır.

-Kemer; Antalya’nın 42 km güneybatısında bulunan Kemer, tamamen turistik bir ilçedir. İlçe de, sahil boyunca uzanan çam ormanları ile bir yandan denizde yüzebilir, diğer yandan da dinlenmek ve piknik yapmak için, çam gölgelerinden yararlanabilirsiniz.

-Finike; diğer tatil yörelerine göre biraz geri planda kalsa da, anıtsal mezarlar, yamaç evleri, üç nefli bazilika tarihleri ile bilmeyenler ve değişik yerler görmek isteyenler için muhteşem bir tatil imkânı sunuyor.

-Alanya; Dim ve Damlataş mağarası, bu ilçede bulunmaktadır. Ayrıca, 100 km gibi bir uzunlukta kumdan sahile sahiptir. En ünlü plajı Kleopatra Plajı’dır. Gezilecek olan yeri ise, Alanya Kalesi’dir.

-Kaş; sakinliği seven tatilciler için, birebir tatil yöresi. Dalış için, muhteşem bir bölgesi bulunan Kaş’ta, Kaputaj plajı bulunmaktadır.

-Manavgat; Antalya’nın en büyük ilçelerindendir. En çok bilinen ve gidilen yerin başında Manavgat şelalesi geliyor. İkinci alternatif ise, Oymapınar gölü çevresinde yapılan su sporlarıdır.

-Belek; oteller bölgesi ve en iyi otellerin ve tatil plajının, doğasının bulunduğu yerlerden biridir.

Yazıyı Değerlendir

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here