Ana Sayfa Blog Autoptimize ile WordPress Sitenizi Hızlandırın

Autoptimize ile WordPress Sitenizi Hızlandırın

0

Autoptimize eklentisi JS,CSS ve HTML dosyalarını toplayarak, sıkıştırarak siteye girişi hızlandırabilir. Bunlarla sınırlı kalmayarak, Tembel Yükleme (Lazy Load) , ShortPixel üzerinden görüntü optimizasyonu, kritik CSS ve ekstra bir çok seçenekleri ile sitenizin performansını ikiye katlayabilir.

Tek başına kullanmak yerine WP Super Cache ile birlikte kullanmanızı öneririm. Tek başına bir eklenti de kullanabilirsiniz örnek; WP Fastest Cache ve LiteSpeed cache gibi.. Bu eklentiler için de hem birleştirici hem de önbellek olarak kullanılabilir. Performans testlerin de bir tık geride kaldığını gördüğüm için WP Super Cache ve Autoptimize ikilisini tercih ettim.

Bu eklentileri neden birlikte kullanıyoruz diye soracak olursanız, WP Super Cache sayfalama ve mobil ön belleklerini tutar. Ayrıca gelişmiş CDN hizmeti verir. Aslında birbirini tamamlayan süper ikili gibi bir şey diyebiliriz.

WP Super Cache Ayarları

Autoptimize

Video

Yazıya puan vermek ister misin?

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz