Zoom ile Çok Platformlu Canlı Yayın Yapmak

0
14

Zoom ile oluşturduğunuz toplantılarınızı ve konuşmalarınızı canlı yayın aracılığı ile bir den fazla platforma taşıyabilirsiniz. Canlı yayın gerçekleştirmek için ücretli ve ücretsiz seçenekler bulunmaktadır.

Zoom yazılımının kendisin de bir canlı yayın özelliği var ama malesef aylık en düşük 14,99 $ ‘dan başlayan fiyatları ödemeniz gerekiyor. Eğer zaten en az Pro üyeliğiniz var ise direkt zoom üzerinden yayın yapabilirsiniz.

Ücretli üyeliğiniz olsa bile birden fazla platform da yayın yapmak için her şekilde restream.io kullanmanız gerekecektir. Restream.io yazılımın da Facebook “Sayfa ve Grup” canlı yayınlarını ücretsiz olarak yapamazsınız. Sadece Facebook profil sayfanızda ek canlı yayın verebilirsiniz.

Ücretsiz zoom canlı yayını yapabilmeniz için aşağıdaki araçlar ve üyelikleri tanımlamanız gerekmektedir.

OBS

https://obsproject.com/tr/download

Restream.io

Bu siteye girip üyelik oluşturmalısınız. Yapmak istediğiniz kanalları Add Channel diyerek tek tek bağlayabilirsiniz. Facebook Sayfa ve Gruplar ücretli planının içerisindedir. Dolayısı ile sadece Facebook profil sayfasında yayın verebilirsiniz.

https://restream.io/channel

Zoom

https://zoom.us/

Zoom Pro Plan ile Multi Canlı Yayın

İlgili bağlantıda ayarları bulabilirsiniz.

https://support.restream.io/en/articles/3314278-how-to-connect-zoom-with-restream

Yazıyı Değerlendir

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here