VALORANT Karakterlerini Tanıyalım – Riot Games

0
55

Riot Games’in piyasaya sürdüğü VALORANT isimli birinci şahıs nişancı oyunu bir çok kitlenin ilgisini çekti. Nisan ayın da kapalı beta olarak sürülen oyuna erişim izni ilk olarak Twitch.tv yayıncılarına verildi. VALORANT oynayan Twitch yayıncıları izlenerek oyuna erken erişim imkanı bulunuyor. Sadece yayınları izleyip, Riot Games hesabını Twitch.tv bağlamanız gerekiyor.

İlk etap da 10 karakter ile sürülen oyun da, karakterlerin birbirinden farklı harika özellikleri bulunuyor. Daha çok CS:GO yapısına benzer ve ek skiller ile oyuna farklılık getirilmiş. Biraz da Rainbow Six Siege tarzı diyebiliriz.

Düşük sistem gereksinimleri ile çoğu oyun sever oyunu rahat bir şekilde oynayabilecektir. Yük üstündeyken sadece %5 ile %10 CPU çekmesi muazzam bir performanstır.

Ajanlar

BREACH

Öncü olarak karşımıza çıkan Breach Ajanı bir çok skili ile birlikte koridorları rahat bir şekilde açıp takım arkadaşlarına yol gösterebilir. Skilleri genelde duvarların içinden geçerek deprem oluşturur.

BRIMSTONE

Alan kontrol uzmanı olarak karşımıza çıkan Brimstone Ajanı ile bir çok girilmez noktaya rahat erişim sağlayabilirsiniz. Her türlü alana sis, bomba ve güçlendirici mekanikler sağlayabiliyor. Ultisi ile muhteşem bir alan hasarı veriyor.

JETT

Birebir de çok iyi savaşlar verebilen Jett tabiri caizse bir ninja gibidir. Uçabilir, hızla ilerleyebilir ve geçtiği noktalara sis atabilir. Aynı zaman da uçarken yere inerken çok yavaş bir şekilde inip savaş verebilir. Özel yeteneği ultisi ile birlikte tam bir ninja!

PHOENIX

VALORANT dünyasının yaramaz çocuğu Phoenix! Ortalığı kasıp kavurmayı seviyor. Attığı skillere falso vermesi onu çok cazip kılıyor. Özellikle ultisi ile sahte bir görünüş ile rakipleri ortaya çıkarabiliyor. Güçlü flaşları sayesinde rahatça dolaşabilir.

RAZE

Oyun severler Raze’den vazgeçemiyor. Tıpkı Jett ve Phoenix gibi hareketli ve yok etmeyi seven bir ajan! Özel skilleri ile birlikte havaya kalkabilir, füze atabilir ve rakibe bir Bombot salabilir. Bombasını ise unutmamak gerekir. Birebir de çok etkilidir.

SAGE

Her maçta alınması gereken destek Ajanıdır. Duvarları ile birlikte rakiplerini asla geçirmez! Takım arkadaşlarının canlarını arttırabilir, karşı düşmanları yavaşlatabilir ve aynı zaman da ölen takım arkadaşını tekrar diriltme yeteneğine sahiptir.

SOVA

VALORANT’ın legolası sovayı tanıyorsunuz! Keskin gözleri ile birlikte rakiplerinin yerlerini belirleyebiliyor. Onları drone ile takip edebilir. Attığı şok eden ve yer belirtici oklar ile maçın seyrini değiştirebiliyor. Ultisi her şeyin içinden geçebilir!

CYPHER

Savaşmak dan daha çok iş yapan birileri vardır, işte o Cypher! Tuzaklar ve gizli kameraları ile rakiplerini çok kolay tam arkadaşlarına yem ettirebilir. Onları bir kafesin içine alabilir yada ölen bir düşmanını tarayarak yaşayanların yerini bulabilir!

Omen

OMEN

Tıpkı Brimstone gibi alanları kontrol etmeyi seven bir Ajandır. Haritanın tüm her yerine anın da ışınlanarak maçın seyrini değiştirebilir. Gölgelerin arkasından biri gelirse, bil ki o Omen’dir!

VIPER

Omen ve Brimstone gibi alanları kontrol etmek için seçilir. Zehir onun için her şeydir. Bütün skilleri zehirlidir ve ona dokunanlar ayvayı yedi! Ultisi ile birlikte muhteşem bir zehirden alan yaratabiliyor ve o alan hiç kaybolmuyor!

Yazıyı Değerlendir

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here