Ana Sayfa Sosyal Batum ’da Karşılaşacağınız 10 Durum

Batum ’da Karşılaşacağınız 10 Durum

0

Kafkas Dağları arasında, Karadeniz kıyısında var olan tatil beldesi Batum, Gürcistan’ın en güzel, en tarihi kentidir. Türkiye’nin ise Sarp sınır kapısından tam olarak 22 km içerisinde bulunan Batum, sahil boyunca devam eden yeşil alanları, bisiklet ve koşu yolları sayesinde, herkese doğa içerisinde güzel bir hayat sürmektedir.

Batum seyahati gerçekleştirmeyi planlayanlar, önceden Batum hakkında birçok bilgiyi almalıdır. Özellikle Batum’da karşılaşacağınız 10 durum ile ilgili bilgileri öğrenerek, ülke içerisinde daha rahat bir seyahat ve yaşam gerçekleştirebilirsiniz.

Tarihi Bilgilerini Öğrenin

Batum, gerçek bir tarihi kenttir ve bu bilgileri öğrenmekle, şehrin asıl büyüsü hakkında da çok şey keşfedebilirsiniz.

Gürcü Alfabesi Kullanılıyor

Dünyada kullanılan 14 alfabeden biri de Gürcü alfabesidir ve Batum içerisinde hala kullanılmaktadır. Toplamda 33 sembolden oluşan bu alfabe, yazıldığı gibi okunmaktadır.

Ulusal Para Birimi

Batum içerisinde Lari ulusal para birimi geçerlidir. Alışveriş yaparken bu konuda tedbir almakta fayda var.

Güvenlik Konusu

Genel olarak güler yüzlü ve güvenilir bir topluma sahip olan Batum içerisinde yaşanabilecek tek bir durum vardır; yankesiciler. Gün içerisinde üzerinizde fazla değerli eşya ve para bulundurmamaya özen göstermelisiniz.

İnternet Erişimi

Batum şehrinin hemen hemen her yerinde ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır. Aynı şekilde mekânlar içerisinde de internet hizmeti mevcuttur.

İklimini Öğrenmeden Gitmeyin

Batum içerisinde Subtropikal iklimi hâkimdir. Yani Karadeniz’in Akdeniz’i olarak da bilinen bu iklime göre, bahar ayları denize girmek için en ideal zamanlar. Eylül ayının sonuna dek deniz tatili yapabilirsiniz.

Havalimanı Hopa İle Ortak Kullanılıyor

 Hopa ile ortak kullanılan Batum havalimanı için, bilet için ön bilgi almak en doğrusu olacaktır.

Alışveriş

Batum’da özellikle teknolojik alışverişlerin çok uygun ücretlerle sağlandığına şahit olacaksınız. Batum’da karşılaşacağınız 10 durum arasında en ilgi çeken konulardan birisi alışveriştir.

Sınır Kapısı

Batum içerisine girişte 30 kilograma kadar yük alımı serbesttir.

Gece Hayatı

Batum’un ünlü gece kulüpleri için giriş ücreti alınmaktadır. Yaklaşık olarak 10 ile 15 Lari arasında bir miktar belirlenmiştir.

Yazıya puan vermek ister misin?

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz