Ana Sayfa Sosyal Oturma Odası İçin Perde, Halı ve Avize Nasıl Seçilir?

Oturma Odası İçin Perde, Halı ve Avize Nasıl Seçilir?

0

Oturma odasının en önemli parçası olan avize, perde ve halı yine seçimde bulunurken üzerinde en çok durulması gereken konular arasında bulunmaktadır. Özellikle de halı seçimi çok önemlidir. Halının hem perdelerle hem de mobilyalarla uyumu yakalanmalıdır. Oturma odası halısı seçerken bu odanın sık kullanılacağı göz önünde bulundurularak leke tutmayan halı modelleri arasından seçim yapılmasına çalışılmalıdır. Yine oturma odası halıları mutlaka uyumun yakalanması adına ya perdelerle ya da koltuk modelleri ile ahenk içinde olmalıdır.

Avize seçiminde ise modelin yanı sıra mutlaka aydınlıkta dikkate alınmalıdır. Bunun için avize modelleri seçerken aydınlatma seçenekleri de dikkate alınmalıdır. Oturma odası avizeleri günümüzde çok daha modern çizgilere sahip olarak üretilirken metalik ağırlıklı olanlar ve sarkıt şeklinde olanlar daha fazla tercih edilmektedir. Seçimde bulunurken ayrıca oturma odası avize fiyatları da belirleyici bir rol oynamalı ve bütçeye göre seçimde bulunulmalıdır.

Oturma odası perdeleri ise günlük kullanıma uygun olan modeller arasından seçilmelidir. Yine oturma odasına çiçekli perde modelleri gibi canlı modeller seçilirse ortam çok daha canlı gözükecektir. Koltuk takımı ile perde uyumunun yakalanması adına en kolay yöntem fon perdesi ile koltuk takımı kırlent yastıklarının aynı kumaştan üretilmesidir. Oturma odası mobilyaları seçiminde ise mümkün olduğunca konfor ve kullanım kolaylıkları dikkate alınmalı, koltukların dayanıklı süngerlerden imal edildiğinden emin olmalı, gün içerisinde özellikle de TV izlenirken rahat bir oturma alanı sunan modeller tercih edilmelidir.

Yazıya puan vermek ister misin?

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz