Siyah Beyaz Dekorasyon Fikirleri Nasıl Uygulanır?

0
15

Renklerin birbiri ile en zıt olanı ancak birbiri ile en çok yakışanı olan siyah beyaz aynı zamanda dekorasyon konusunda da en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Özellikle de siyah beyaz salon dekorasyonu son yıllarda daha fazla popüler olmayı başarırken siyah beyaz banyo dekorasyonu çok sık tercih edilmektedir. Peki, siyah beyaz dekorasyon fikirleri nasıl uygulanır?

Siyah beyaz dekorasyon fikirleri için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta iki rengi orantılı kullanmak ve birbirlerini boğmalarına engel olmaktır. Örneğin siyah beyaz bir banyo dekorasyonu oluşturmak için kullanacağınız tasarımlarda banyo dolabının siyah olması yerine siyah banyo seramikleri kullanılıp beyaz banyo dolabı tercih edilmesi çok daha şık duracaktır.

Salon dekorasyonu konusunda ise beyaz rengin hâkim olduğu siyahın ise sadece renklendirme için kullanılacağı tasarımlar tercih edilmelidir. Yine siyah beyaz salon aksesuarları ile dekorasyon tamamlanabilir. Burada önemli olan renklerin birbirine hâkimiyet kurması değil birbirleri ile uyumlu olarak kullanılmasıdır. Beyaz koltuk takımları ile kullanılmak üzere siyah halı modelleri arasından seçimde bulunmak dahi dekorasyon için yeterli olacaktır.

Yazıyı Değerlendir

Mustafa Varol
İnternet teknolojilerine meraklı, donanım sevgisi yüksek, ihtiyaç halinde kolay bulunabilen, oyun oynamayı seven, gezmekten zevk alan ve bir çok alan da hayattan zevk almaya bakan MYBLOGTR'nin kurucusunu tanıdınız. Sosyal medya dan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here